تبلیغات

فن یوتیلیتی

۰

فن یوتیلیتی

فن یوتیلیتی که با نام یوتیلیتی(فن سانتریفوژ یوتیلیتی،هواکش یوتیلیتی،یوتیلیتی فن)  نیز شناخته می شود نوعی فن سانتریفیوژی می باشد که از آن می توان هم برای محیط های بسته و داخلی و هم برای محیط های باز استفاده کرد. جهت این امر، معمولا برای حفاظت بیشتر موتور و محرک آن را با پوشش هایی محافطت می کنند. از این فن ها در سیستم های تهویه مختلف و مصارف سبک صنعتی استفاده می شود و قادر است در انواع شرایط جوی به خوبی کار کند. البته استفاده از آن به بخش صنعت محدود نیست و در منازل نیز تعبیه می شود. 

فن یوتیلیتی جز عمده ترین و پرکاربرد ترین هواکش های سانتریفوژ هستند موارد استفاده این هواکش ها در ساختمان ها و برج های اداری و تجاری ،صنایع نفت و گاز ،بیمارستان ها،کارخانجات صنعتی،صنایع سیمان،برج خنک کن ها ،هواسازها و غیره می باشد.

این نوع هواکش ها دارای راندمان بالایی بوده و بدلیل تامین افت فشار استاتیک تا محدوده قابل توجه ای نسبت به هواکش های آکسیال برتری و ارجحیت دارند.هواکش های سانتریفوژ یوتیلیتی از نظر کاربردی هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) و هم بعنوان دمنده (بلوئر) قابل استفاده هستند همچنین امکان استفاده این هواکش ها برای محیط های انفجاری،محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آنها مقدور می باشد .

پروانه های بکار رفته در این نوع هواکش ها در دو تیپ “خم به جلو” یا “فوروارد Forward” و “خم به عقب” یا “بکوارد Backward” می باشد.

 

مشخصات ساختاری وفنی اگزاست فن های سانتریفیوژ یوتیلتی:

پروانه اگزاست فن یوتیلیتی : در دو مدل بکوارد و فوروارد و در سایزهای مختلف از قطر ۲5۰ الی ۲5۰۰ میلیمتر و دارای بالانس کامل دینامیکی و استاتیکی تولید میشود.

دبی (ظرفیت هوا) : از 2۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ مترمکعب بر ساعت با توجه به سایز اگزاست فن

فشار استاتیک : از ۵۰ الی ۳۵۰۰ پاسکال با توجه به سایز اگزاست فن یوتیلیتی

جنس بدنه وپروانه اگزاست فن : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی (st-37) ، ورق گالوانیزه ، ورق استنلس استیل،پی وی سی (PVC) و ورق های مقاوم در برابر سایش و خوردگی .

الکتروموتوراگزاست فن : الکتروموتورهای بکار رفته در اگزاست فن سانتریفیوژ یوتیلیتی تولیدی از نوع صنعتی و دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 در برخی توان ها IP 55 می باشد در صورت درخواست مشتریان محترم انواع الکتروموتورهای معتبر اروپایی (زیمنس) نیز قابل نصب بر روی این اگزاست فن ها می باشد.

سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت در اگزاست فن سانتریفیوژ به سه صورت اتصال مستقیم (Direct Drive) ، اتصال تسمه پولی (Belt Drive) و اتصال کوپلینگی (Coupling Drive) می باشد که با توجه به شرایط درخواستی مشتریان محترم انتخاب می گردد.
فن یوتیلیتی
ادامه مطلب

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر